Szanghaj: Problemy Federera w 3. rundzie

Szwajcar awansował do ćwierćfinału.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer nie miał łatwego zadania w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Twarde warunki postawił Roberto Bautista Agut, jednak Szwajcar po blisko dwóch godzinach pokonał Hiszpania 6:3, 2:6, 6:4, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału.

Federer był zdecydowanym faworytem tego pojedynku i też zaczął go bardzo pewnie, spokojne utrzymanie swojego podania i „brejk” w czwartym gemie dał przewagę, która umożliwiła kontrolowanie przebiegu gry. Hiszpan nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy serwisie Szwajcara i wydawało się, że będą tu dość szybkie dwa sety.

Sytuacja zmieniła się jednak w drugiej partii, choć to Roger przełamał rywala na start, to sam aż dwukrotnie stracił serwis i szybko zrobiło się 3:1 dla Bautisty Aguta. W kolejnych swoich gema niżej rozstawiony tenisista nie stracił ani jednego punktu i dokładając jeszcze jednego „brejka” wyrównał stan meczu. W decydującej odsłonie trwała zażarta walka, obaj mieli swoje szanse na returnie, ale to jednak Szwajcar zdobył przełamanie, które ułatwiło mu wygranie tego spotkania.

W ćwierćfinale Roger Federer zmierzy się z Keiem Nishikorim, który w dwóch setach pokonał Sama Querreya.