Hongkong: Svitolina w ćwierćfinale.

Podsumowanie zmagań 1/8 finałów.

Czwarty dzień turnieju WTA w Hongkongu obył się bez niespodzianek. Bardzo pewne zwycięstwo zanotowała rozstawiona z numerem pierwszym Elina Svitolina. Poza nią awans do ćwierćfinału uzyskały Qiang Wang, Daria Gavrilova oraz Shuai Zhang.

Pierwszym spotkaniem czwartkowych zmagań była rywalizacja Darii Gavrilovej z Monicą Niculescu i było to bardzo zacięte spotkanie. Na jego rozstrzygnięcie musieliśmy czekać blisko 3 godziny, a ostatecznie lepsza okazała się Australijka, która zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:6.

W trzech setach rozstrzygnęło się także spotkanie Shuai Zhang z Lesley Kerkhove, jednak tak naprawdę walka była tylko w drugim secie. W pierwszym secie Chinka zdominowała wydarzenie na korcie oddając zaledwie gema, ale w drugim niespodziewanie przegrała po tie-breaku. Była wyraźnie lepsza, dlatego też w decydującej partii gładko pokonała rywalkę wygrywając cały mecz 6:1, 6:7, 6:1.

Trzecią, która dziś uzyskała awans do 1/4 finału była Qiang Wang, która pewnie pokonała Christinę Mchale. Spotkanie było jednak dość wyrównane w pierwszym secie i dużą cierpliwością musiała wykazać się Chinka. Dopiero przy stanie 5:6 uzyskała przełamanie dające jej zwycięstwo w pierwszej partii. W drugiej wygrała już 6 gemów z rzędu i po pełnej dominacja zamknęła to spotkanie 7:5, 6:1.

Niecałą godzinę na korcie spędziła z kolei Elina Svitolina. Turniejowa „jedynka” nie dała szans Nao Hibino, która w pierwszym secie „odjechała” na jednym kole. W drugiej partii Ukrainka nieco spuściła z tonu, przydarzyły się drobne błędy, co i tak dało pewne zwycięstwo 6:0, 6:3.