Szanghaj: Ciężki mecz Federera

Świetne widowiska na zakończenie ćwierćfinałowym zmagań.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer nie miał łatwego zadania w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Szwajcar po emocjonującym spotkaniu pokonał Keia Nishikoriego 6:4, 7:6 i po blisko dwóch godzinach awansował do półfinału chińskiej imprezy.

Ostatni ćwierćfinałowy pojedynek zapowiadał się niezwykle emocjonująco i taki też był, choć początek spotkania zupełnie tego nie zapowiadał. Nishikori wyraźnie zestresowany, że po drugiej stronie siatki stoi Federer, przez co przegrywał już 1:4 z podwójnym przełamaniem. Wtedy nerwy go puściły i wszedł na lepszy poziom, co zaowocowało przełamaniem powrotnym, choć i tak musiał uznać wyższość rywala.

W drugim secie znów lepiej prezentował się Roger, szybki „brejk” i prowadzenie 3:1 dało mu sporą zaliczkę, ale najwyraźniej odczuł trudy tej i wcześniejszych potyczek. Nieco spuścił z tonu, a z kolei Japończyk znacznie przyśpieszył, co dało wyrównanie 3:3. Poziom tego spotkania wzrósł bardzo wysoko, obaj grali po prostu świetnie, a o wszystkim zadecydował tie-break. Rozpędzony Nishikori prowadził już 4:1 i wydawało się, że nic go nie zatrzyma, lecz „Feda” było stać na jeszcze jeden zryw i zdobywając 6 punktów po kolei zakończył to spotkanie.

Rywalem Rogera Federera w półfinale będzie Borna Corić, który także w dwóch setach pokonał Matthew Ebdena.