Szanghaj: Djoković lepszy od Andersona

Serb zameldował się w półfinale chińskich zawodów.

Novak Djoković zrobił kolejny krok w stronę powtórzenia wyniku z 2015 roku i triumfu w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju. Reprezentant Serbii w piątkowym ćwierćfinale zrewanżował się na Kevinie Andersonie za porażkę w niedawnym Pucharze Lavera i pokonał go w dwóch setach.

Premierowa odsłona przebiegała pod dyktando serwujących – ale to Anderson miał największą szansę na skończenie tej partii przy stanie 6:5. Wtedy jednak nie wykorzystał piłki setowej przy podaniu Djokovicia, a następnie gładko przegrał tie-breaka. Rozstrzygnięcie w drugim secie przyszło bardzo szybko – przełamanie, które reprezentant Serbii zdobył w jego początkowej fazie, dało mu końcowy triumf.

Djoković potrzebował jednej godziny oraz 45 minut, aby pokonać Afrykanera 7:6(1), 6:3 i awansować do półfinału turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanego w Szanghaju. Reprezentant Serbii w meczu, którego stawką będzie finał chińskich zawodów, zmierzy się z Alexandrem Zverevem. Niemiec w piątkowym spotkaniu 1/4 finału w dwóch setach wygrał z Kyle Edmundem.