Szanghaj: Kubot i Melo w 1/2 finału!

Szanghaj: Kubot i Melo w 1/2 finału!

Polak i Brazylijczyk podtrzymują dobrą formę, którą zaprezentowali w Pekinie.


Bez wątpienia końcówka sezonu należy do Łukasza Kubota oraz Marcelo Melo – reprezentant Polski wraz ze swoim brazylijskim partnerem bardzo dobrze radzą sobie w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju, gdzie za sprawą piątkowej wygranej nad duetem Raven Klaasen / Michael Venus zapewnili sobie awans do fazy półfinałowej.

Polsko-brazylijski duet pomyślnie rozpoczął piątkowy pojedynek – przełamanie ich łupem padło już w trzecim gemie, jednak nie udało im się go utrzymać do końca partii – Klaasem oraz Venus doprowadzili do wyrównania, przez co konieczne było rozegranie tie-breaka. W nim, podobnie, jak w secie, lepszy start zanotowali Kubot wraz z Melo i to oni zrobili pierwszy krok w stronę końcowego triumfu.

Polak i Brazylijczyk do drugiej odsłony przystąpili trochę rozluźnieni, za co bardzo szybko zapłacili utratą przełamania. Następnie ich rywale skupili się na utrzymywaniu własnego podania, co robili bezbłędnie. W związku z tym ich łupem padła druga partia i do rozegrania pozostał mistrzowski tie-break.

W nim lepszy początek zanotowali Klaasen oraz Venus, ale polsko-brazylijski duet od razu wziął się do odrabiania strat i zrobili to na tyle skutecznie, że po ostatniej piłce mogli się cieszyć z wygranej 7:6(3), 4:6, 10-7. Teraz w meczu, którego stawką będzie awans do finału w Szanghaju, zmierzą się z lepszymi w starciu par: Ivan Dodig / Nikola Mektić  – Olivier Marach / Mate Pavić.

 

Maders 2018-10-12 09:29:21
TRANSMISJE