Tianjin: Pliskova i Garcia w finale.

Bez niespodzianek w półfinałowych zmaganiach.

Półfinałowe zmagania podczas turnieju WTA w Tianjin już za nami, a w nich obyło się bez niespodzianek. Bardzo pewnie swoje spotkania wygrały faworytki, najpierw rozstawiona z numerem pierwszym Karolina Pliskova oraz turniejowa „dwójka” Caroline Garcia, które zagrają przeciwko sobie w jutrzejszym finale.

Jako pierwsza do finału awansowała Karolina Pliskova, która bardzo pewnie pokonała wracającą do wielkiego grania Timeę Bacsinszky. Czeszka właściwie od pierwszej piłki emanowała duża pewnością siebie, co potwierdziła na przestrzeni całego meczu. Wyraźnie lepsza w każdym elemencie, co pozwoliło na łatwe zwycięstwo 6:2, 6:1.

W drugim półfinale zobaczyliśmy nieco więcej walki, ale Caroline Garcia do awansu potrzebowała także dwóch setów. W pierwszym secie po dość nerwowym początku zdołała opanować emocje i w końcówce osiągnąć dwa przełamania, natomiast w drugim szło już znacznie łatwiej, ale tylko do pewnego momentu. Przy stanie 5:1 Francuzka totalnie się wyluzowała, co wykorzystała Shuai Zhang zdobywając 3 gemy z rzędu. Miała również szansę na wyrównanie stanu tego seta przy swoim serwisie, ale Garcia wykorzystała drugą piłkę meczową i zwyciężyła 6:3, 6:4.