Hongkong: Jastremska z pierwszy tytułem.

Niespodzianka w finałowym starciu.

Niespodziewanym zwycięstwem Dajany Jastremskiej zakończył się finałowy pojedynek turnieju WTA w Hongkongu. Zaledwie 18-letnia Ukrainka w bardzo łatwy sposób pokonała rewelację ostatnich tygodni Qiang Wang 6:2, 6:1 w godzinę i 6 minut, dzięki czemu sięgnęła po swój pierwszy tytuł w karierze.

Zdecydowaną faworytką tego pojedynku była oczywiście rozstawiona z numerem szóstym Qiang Wang, jednak od początku jej rywalka ruszyła odważnie bez żadnych kompleksów. Wynik był równy do stanu 2:2, ale to Jastremska dyktowała tempo wymianom, nie zwalniała ręki i była skuteczna do bólu, dzięki czemu wygrała 4 kolejne gemy i zwyciężyła w pierwszej partii.

W drugim secie bezradności Chinki ciąg dalszy, zupełnie nie radziła sobie z ofensywą oponentki i nie potrafiła się przeciwstawić, chociażby na chwilę. Rozbita własną bronią Wang była sfrustrowana i wyraźnie chciała jak najszybciej opuścić kort. Młoda Ukrainka z kolei ani na moment nie straciła koncentracji i bardzo pewnie zamknęła całe spotkanie.