Szanghaj: Pewny triumf Djokovicia

Czwarty tytuł Serba w Szanghaju.

Rozstawiony z numerem drugim Novak Djoković bardzo pewnie sięgnął po zwycięstwo w finale turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Reprezentant Serbii pokonał Bornę Coricia 6:3, 6:4 w godzinę i 37 minut, dzięki czemu sięgnął po swój 72. tytuł w karierze, a czwarty w tym roku. Jest to także czwarte zwycięstwo „Nole” w Szanghaju.

Wydawało się, że po pokonaniu Federera w półfinale Borna Corić nie może obawiać się Novaka Djokovicia, ale było widać, że z dużym respektem podszedł do tego meczu. Serb z kolei emanował pewnością siebie i wiedział po co wyszedł na kort. Pierwszy set ogólnie dość wyrównany, jednak przy podaniu „Nole” nie było właściwie gry, gdyż przegrał on zaledwie 4 punkty, a sam skorzystał z jedynej okazji i przełamał Chorwata, co dało prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie finałowego starcia Djoković już zdecydowanie szybciej osiągnął przewagę przełamania. W pierwszym gemie serwisowym Corić nie wytrzymał presji, która z gema na gem była dużo większa. Co prawda miał szansę na powrót do tego meczu, ale jej nie wykorzystał, po czym Serb już pewnie do końca meczu utrzymywał własne podanie, które dało mu kolejny tytuł w karierze.

Novak Djoković dzięki wygranej w Szanghaju znacznie zbliżył się do ponownego objęcia fotelu lidera.