Luksemburg: Muguruza i Navarro z awansem

Podsumowanie pierwszej części zmagań 2. dnia turnieju.

Pierwsza część drugiego dnia zmagań podczas turnieju WTA w Luksemburgu obyła się bez niespodzianek. Bardzo pewnie w drugiej rundzie znalazły się rozstawione Hiszpanki Garbine Muguruza z „dwójką” oraz Carla Suarez Navarro z numerem trzecim. Z awansu cieszy się także Margarita Gasparyan oraz Andrea Petković.

Jako pierwsza z tego grona korcie pojawiła się Gasparyan, która dość pewnie poradziła sobie z Marią Sakkari. Po bardzo łatwym zwycięstwie w pierwszym secie przyszedł czas także na małe rozluźnienie, ze stanu 5:2 w drugiej partii doprowadziła do tie-break, jednak tam Rosjanka zdołała opanować emocje, dzięki czemu wygrała 6:1, 7:6.

W dwóch setach awansowała również Carla Suarez Navarro, która nie dała większych szans groźnej w hali Kristinie Pliskovej. Hiszpanka kontrolowała raczej przebieg gry, była zawodniczką lepszą, bardziej ułożoną, co dało jej pewne zwycięstwo 6:3, 6:4.

Garbine Muguruza może cieszyć się z awansu, ale na pewno nie z gry. Hiszpanka mimo zwycięstwa 6:4, 6:4 nad Stefanie Voegele nie spisywała się najlepiej i psuła dużą ilość piłek. Miała swoje szanse, by skończyć wcześniej to spotkanie, ale nie potrafiła z nich skorzystać, dzięki czemu taki wynik, a nie inny.

Bardzo pewne zwycięstwo zanotowała z kolei Andrea Petković nad Alison Van Uytvanck. Mecz ogólnie dość wyrównany, ale to Niemka potrafiła wykorzystać nadarzające się okazje. W obu setach po razie przełamała rywalkę i awansowała z wynikiem 6:3, 6:4 do 2. rundy turnieju.