Moskwa: Kyrgios w 2. rundzie

Podsumowanie drugiego dnia turnieju.

Drugi dzień podczas turnieju ATP 250 w Moskwie nie był zbyt udany dla rozstawionych zawodników. Z turniejem pożegnali się Damir Dzumhur oraz Martin Klizan. Swoje spotkanie z kolei wygrał Nick Kyrgios, a awans uzyskał także Benoit Paire, który pokonał Mischę Zvereva w najciekawszym starciu tego dnia.

Damir Dzumhur rozstawiony w tym turnieju z numerem szóstym, jednak szybko pożegnał się z tą imprezą. Jego pogromcą okazał się Jego Gierasimow, który zagrał bardzo przyzwoicie, lecz zdecydowanie może podziękować Bośniakowi, który popełniał bardzo dużo błędów. Efektem wygrana Białorusina 6:1, 6:7, 6:2.

Jako rozstawiony nie spisał się również Martin Klizan, jednak ten miał nieco trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki Andreas Seppi, który w pierwszym secie rozbił Słowaka. W drugiej partii gra już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale to Włoch wykorzystał 5 piłkę meczową i awansował z wynikiem 6:1, 7:6.

Najciekawszym spotkaniem tego dnia była potyczka Benoit Paire z Mischą Zverevem i nie zabrakło w tym spotkaniu emocji i wielu zwrotów akcji. Na korcie duża różnorodność zagrań, ale też nastrojów, raz jeden grał lepiej, a raz drugi, dzięki czemu o wyniku zadecydowały trzy sety. W decydującej odsłonie pewniejszy był jednak Francuz, który zwyciężył 7:6, 2:6, 6:1.

Trzech setów do awansu potrzebował także Nick Kyrgios, który pokonał Andrieja Rublowa. Australijczyk był zdecydowanym faworytem, jednak grający przed własną publicznością rywal postawił twarde warunki. Mimo wszystko było widać przewagą Kyrgiosa nad rywalem, grał lepiej i to on w trzeciej odsłonie okazał się lepszy o jedno przełamanie wygrywając całe spotkanie 6:3, 4:6, 6:4.