Moskwa: Zwycięstwa faworytek.

Podsumowanie zmagań w drugim dniu turnieju.

Drugi dzień podczas turnieju WTA w Moskwie przebiegał pod dyktando faworytek, które pewnie awansowały do kolejnej fazy turnieju. W tym gronie znalazły się Johanna Konta i Kristina Mladenović, a także Alize Cornet oraz Daria Gavrilova.

Jako pierwsza z tego grona na korcie pojawiła się Johanna Konta, która miała zdecydowanie najcięższe zadanie na papierze, gdyż po drugiej stronie siatki stanęła rozstawiona z numerem siódmym Elise Mertens. Spotkanie jednak od początku dobrze ułożyło się dla Brytyjki, która pewnie wygrała pierwszy set i w drugim choć przegrywała już 2:4 pewnie zwyciężyła. Zdecydowanie lepsza gra i zwycięstwo 6:3, 7:5.

Problemów żadnych nie miała również Kristina Mladenović, która mierzyła się z reprezentantką gospodarzy Anną Kalinskają. W reguły takie mecze są dość niewygodne, jednak Francuzka poradziła sobie kapitalnie od początku do końca kontrolując grę. Efektem pewnej i spokojnej gry pewna wygrana 6:1, 6:3.

Zdecydowanie więcej walki pojawiło się na korcie w starciu Darii Gavrilovej z Witaliją Diatczenko. Mecz naprawdę chaotyczny, obie nie spisywały się dobrze w polu serwisowym, przez co duża ilość przełamań i w zasadzie oba sety mogły pójść w obie strony. Lepsza w kluczowych momentach była jednak reprezentantka Australii, która pokonała Rosjankę 7:6, 7:5.

Trzech setów do awansu i blisko 3 godzin potrzebowała z kolei Alize Cornet, która zaliczyła bardzo ciężką przeprawę w starciu z Natalią Wichłancewą. Spotkanie od początku bardzo wyrównane, obie dość pewnie w polu serwisowym, jednak Rosjanka zdołała przełamać, by wygrać pierwszy set. W kolejnych coraz więcej do powiedzenia miała Francuzka, która wygrała dzięki swojej dojrzałości tenisowej i z wynikiem 5:7, 6:2, 7:5 awansowała do 2. rundy turnieju.