Bazylea: Triumf Rogera Federera

Szwajcar zakończył marsz Copila i obronił tytuł.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer obronił tytuł  turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei (pula nagród €2,442,740). Szwajcar w finale pokonał Mariusa Copila 7:6, 6:4 po godzinie i 36 minutach, dzięki czemu sięgnął po swój 99. tytuł w karierze, a czwarty w tym roku.

Federer był zdecydowanym, wręcz murowanym faworytem tego spotkania, jednak nie był to spacerek dla Szwajcara. Marius Copil bez kompleksów przystąpił do rywalizacji, co przyniosło efekt w postaci przełamania. Prowadzenie 3:1 to jednak zbyt mało na Szwajcara, który straty odrobił i w tie-breaku potwierdził swoją przewagę wygrywając do pięciu.

W drugiej odsłonie meczu Rumun również miał dużą szansę na urwanie seta, jednak tym razem 4:1 również nie wystarczyło. Federer wrzucił wyższy bieg, a wtedy Copil nie miał nic do powiedzenia. Reprezentant gospodarzy wygrał 5 gemów z rzędu, dzięki czemu zakończył ten mecz w dwóch setach.

Za już dziewiąty triumf w tutejszych rozgrywkach wielokrotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych zapisze na swoim koncie €427,765 i 500 punktów.