Bombaj: Ula przeszła eliminacje

Reprezentantka Polski wywalczyła awans do głównej drabinki.

Urszula Radwańska w niedzielę wygrała drugi mecz w eliminacjach do turnieju rangi WTA Challenger rozgrywanego w Bombaju, w związku z czym wywalczyła przepustkę do głównej drabinki. Reprezentantka Polski w meczu, który zadecydował o awansie do turnieju głównego, okazała się lepsza od Nataliji Kostić.

Lepiej niedzielny pojedynek rozpoczęła młodsza z sióstr Radwańskich, która stosunkowo szybko wyszła na prowadzenie z przełamaniem i zdołała je utrzymać do samego końca premierowej odsłony. Podobny przebieg miał drugi set, lecz z jedną różnicą – zawodniczką, która szybko uzyskała breaka, byłą Kostić.

Natomiast trzecia, a zarazem decydująca partia, była najbardziej jednostronna. Radwańska na tyle zdominowała rywalizację, iż swojej rywalce oddała wyłącznie jednego, honorowego, gema. Polka, która w eliminacjach była rozstawiona z numerem cztery, po dwóch godzinach oraz 38 minutach, wygrała z serbską rywalką 6:4, 4:6, 6:1. Radwańska w turnieju głównym w Bombaju trafi na jedną z tych rywalek: Irina Khormacheva, Lin Zhu, Barbora Stefkova, Luksika Kumkhum, Ekaterine Gorgodze.