Elina Svitolina niepokonana w Singapurze

W finale po trzysetowej batalii Ukrainka pokonała Sloane Stephens.

W finale tegorocznej edycji BNP Paribas WTA Finals Singapore presented by SC Global (pula nagród $7,000,000) spotkały się Elina Svitolina i Sloane Stephens. Do tej pory Amerykanka prowadziła w bilansie ich zmierzeń 2-1. Ostatnie starcie tych dwóch pań miało miejsce w tym sezonie w podczas półfinału Coupe Rogers. Wtedy zwyciężczyni US Open 2017 triumfowała 6/3, 6/3.

6. w światowej klasyfikacji reprezentantka Stanów Zjednoczonych dobrze rozpoczęła to spotkanie i przełamała swoją rywalkę już przy jej pierwszym gemie serwisowym. W trakcie tego seta 24-letnia ukraińska tenisistka miała cztery szanse, aby odrobić stracone podanie. Jednak nie zdołała z nich skorzystać.

Obie panie dobrze prezentowały się na korcie, ale w początkowej fazie pojedynku zdecydowanie solidniejsza była Sloane Stephens. Tegoroczna finalistka Rolanda Garrosa lepiej sobie radziła z długimi wymianami i popełniała mniej błędów. Po 45 minutach turniejowa 5 zamknęła otwierającą odsłonę za pomocą drugiej piłki setowej wynikiem 6/3.

W czwartym i piątym gemie kolejnej partii panie wzajemnie się przełamały. Elina Svitolina była bardzo zdeterminowana, zaczęła grać lepiej i jeszcze dwa razy wygrała przy podaniu przeciwniczki. Zawodniczka urodzona w Odessie potrzebowała niecałych 50 minut, aby wygrać drugą odsłonę 6/2 i tym samym wyrównać wynik.

W trzecim secie widzowie dalej byli świadkami znakomitego widowiska i wielu wspaniałych wymian. Tegoroczna triumfatorka z Brisbane, Dubaju i Rzymu błyskawicznie wyszła na prowadzenie 3/0, ale Sloane Stephens nie poddała się i zapisała na swoim koncie dwa gemy z rzędu. Pomimo silnych starań Amerykanki, nie zatrzymała ona Eliny Svitoliny.

7. w rankingu WTA Ukrainka zdobyła kolejne przełamanie, a po chwili zwiększyła przewagę do 5/2. Po prawie 2 godzinach i 30 minutach zapracowała na piłkę meczową. Udało jej się ją wykorzystać i jednocześnie wygrała 3/6, 6/2, 6/2. To jej 13. turniejowe zwycięstwo.