Nadal: Paryż jest dla mnie wyjątkowym miastem

Nadal: Paryż jest dla mnie wyjątkowym miastem

Hiszpan wróci do gry po dwumiesięcznej przerwie.


Rafael Nadal przez ostatnie dwa miesiące odpoczywał od zawodowego tenisa, bowiem leczył kontuzję kolana, której nabawił się podczas wielkoszlemowego US Open. Reprezentant Hiszpanii, a zarazem lider rankingu ATP w tym tygodniu będzie rywalizował w zawodach rangi ATP Masters 1000 w Paryżu.

Hiszpan nie ukrywa, iż każda przerwa, a szczególnie tak długa, nigdy nie jest dobra, ale dla niego to nic nowego – w przeszłości już wielokrotnie zmagał się z problemami zdrowotnymi. – Po US Open musiałem przerwać treningi, a potem, gdy wznowiłem zajęcia, pracowałem powoli, krok po kroku. Ale to dla mnie nic nowego. To coś, co w mojej karierze zdarzało się wiele razy, więc dobrze znam ten proces i wiem, jaki rodzaj pracy jest dla mnie dobry, a co jest złe – zaczął podczas konferencji prasowej.

Nadal przez ostatnie dni nie tylko leczył kontuzję, ale także pomagał ludziom na Majorce, którzy musieli walczyć z ogromną powodzią. – Wszyscy wiedzą, jak ważna dla mnie jest Majorka, a katastrofa nastąpiła o sześć kilometrów od miejsca, w którym mieszkam. Przeżyłem tę sytuację od środka i widziałem dramat tych wszystkich ludzi – wspominał. – To część ludzkiego życia, ale też bardzo pechowa sytuacja. Jedyne, co możemy zrobić, to wspierać i spróbować pomóc ludziom odzyskać rzeczy, które stracili.

Nadal w zawodach, które odbywają się w hali Bercy, jest rozstawiony z numerem jeden. W związku z tym w pierwszej rundzie otrzymał wolny los, a jego rywalem w kolejnej fazie będzie lepszy w starciu Fernando Verdasco z Jeremym Chardy.

Maders 2018-10-29 16:07:26
TRANSMISJE
20.04, 11:00 Polsat Sport Extra Rolex Monte-Carlo Masters
20.04, 14:00 Polsat Sport Extra Rolex Monte-Carlo Masters
20.04, 18:00 Polsat Sport News Rolex Monte-Carlo Masters
21.04, 06:00 Polsat Sport Extra Rolex Monte-Carlo Masters
21.04, 11:00 Polsat Sport Extra Rolex Monte-Carlo Masters
21.04, 12:07 Polsat Sport News Rolex Monte-Carlo Masters