Paryż: Djoković w 2. rundzie

Pewne zwycięstwo na start.

Rozstawiony z numerem drugim Novak Djoković nie miał większych problemów podczas pierwszego starcia tegorocznej edycji turnieju ATP 1000 w Paryżu. Reprezentant Serbii pokonał Joao Sousę 7:5, 6:1 w godzinę i 34 minuty, dzięki czemu awansował do 2. rundy paryskiej imprezy.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był oczywiście Novak Djoković, co też potwierdził na początku spotkania. Przełamania w czwartym gemie dało prowadzenie 4:1, jednak to nie wystarczyło, by Serb „doserwował” do końca pierwszej partii. Niespodziewanie Portugalczyk straty odrobił, ale jeszcze tempo podkręcił „Djoko” i wygrał 7:5.

W drugiej odsłonie meczu popularny „Nole” osiągnął dużo większą przewagę. Wygrana w 5 gemach z rzędu ustawiła ten mecz i nie miał problemów z jego dokończeniem. Sousa nie miał wiele do powiedzenia w tym secie, przez co musiał uznać wyższość znacznie wyżej notowanego rywala.