Paryż: Zwycięstwa faworytów

Podsumowanie porannej sesji drugiego dnia turnieju.

Poranna sesja podczas drugiego dnia turnieju ATP 1000 w Paryżu przebiegała pod dyktando faworytów. Awans do 2. rundy uzyskali Rosjanie Danił Miedwiediew oraz Karen Czaczanow, natomiast nie popisali się Francuzi. Z paryską imprezą pożegnali się Jeremy Chardy i Pierre Hugues Herbert, którzy ulegli kolejno Fernando Verdasco i Michaiłowi Kukuszkinowi.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Miedwiediew oraz Pablo Carreno-Busta. Rosjanin był zdecydowanym faworytem, co też było widać na korcie. Hiszpan zupełnie nie radził sobie z mocnymi serwisami rywala, a sam popełniał wiele niewymuszonych błędów. Danił był lepszy co najmniej o klasę, dzięki czemu po 50 minutach zwyciężył 6:2, 6:2.

Jeszcze mniej czasu na korcie spędził Karen Czaczanow, jednak jego pojedynek z Matthew Ebdenem zakończył się przedwcześnie. Australijczyk przy stanie 2:6, 0:6 zdecydował, że nie jest w stanie kontynuować gry, przez co poddał mecz.

Pewne zwycięstwo zanotował także Fernando Verdasco, choć jego spotkanie z Jeremym Chardym do łatwych nie należało. Hiszpan lepiej wszedł w mecz, ale Francuz szybko się odegrał i to on był w lepszej sytuacji. Obaj spisywali się naprawdę dobrze, ale w 9. gemie kryzys dopadł Chardy’ego, który łatwo stracił podanie, a później seta. W drugim popularny „Dasco” kontrolował grę, dzięki szybkiemu przełamaniu. Pewnie trzymał serwis i zwyciężył 6:4, 6:4.

Bardzo ciekawy pojedynek stoczyli z kolei Pierre Hugues Herbert i Michaił Kukuszkin. Minimalnym faworytem był Francuz, który też wygrał pierwszą partię, ale Kazach świetne wytrzymał trudną technicznie grę narzuconą przez Herberta i pewnie doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie obaj mogli wygrać, jednak to Kukuszkin był skuteczniejszy, dzięki czemu awansował z wynikiem 3:6, 6:3, 7:5.