Zhuhai: Pewne zwycięstwo Madison Keys

Amerykanka zdobywa punkt w pierwszym starciu.

Zajmująca 16. miejsce w rankingu WTA Madison Keys bardzo pewnie spisała się w swoim pierwszym pojedynku podczas turnieju WTA w Zhuhai. Problemów nie sprawiło jej pokonanie Darii Kasatkiny 6:2, 6:4, co zajęło Amerykance zaledwie godzinę i 10 minut.

Ciężko było w tym spotkaniu znaleźć faworytkę, jednak więcej szans dawano Rosjance. Ta jednak już we wczorajszym meczu z Qiang Wang nie spisywała się najlepiej, zwłaszcza w polu serwisowym, co doskonale wykorzystała Amerykanka. Aż trzykrotnie zdołała przełamać w pierwszym secie, dzięki czemu pewnie wygrała do dwóch.

W drugiej odsłonie spotkanie nieco się wyrównało, ale to za sprawą Keys, która już nie była tak skuteczna. Sama też miała lekkie problemy w polu serwisowym, lecz w kluczowym momencie potrafiła wykorzystać swoje szanse i za drugą piłką meczową przełamała rywalkę wygrywając pewnie całe spotkanie, co znacznie zbliżyło ją do awansu do 1/2 finału.