Paryż: Anderson, Isner i Dimitrov grają dalej

Faworyci zgodnie zameldowali się w 1/8 finału.

Rywalizacja w turnieju Rolex Paris Masters rozgrywanym w hali Bercy wkracza w coraz ważniejszą fazę. W środę pomyślnie przez drugą rundę przeszli między innymi Kevin Anderson, John Isner, Grigor Dimitrov czy Kei Nishikori, którzy z mniejszymi, bądź większymi problemami zameldowali się w 1/8 finału.

Najtrudniejsze zadanie stanęło przed Isnerem, który w drugiej rundzie trafił na będącego ostatnio w świetnej dyspozycji – Mikhaiła Kukushkina. Reprezentant Kazachstanu skutecznie przeciwstawił się Amerykaninowi i nie skończyło się na wygraniu jednego seta. Kukushkin także w trzecim secie radził sobie bardzo dobrze, ale tym razem tie-break i zarazem końcowy triumf, padł łupem faworyzowanego gracza z Greensboro.

Pozostali wyżej wymienieni zawodnicy, poza Andersonem,  ze swoimi rywalami poradzili sobie w dwóch setach – Dimitrov pokonał Roberto Bautistę-Aguta po wyrównanym meczu 7:6(10), 6:4, Nishikori zwyciężył Adriana Mannarino 7:5, 6:4, a Anderson po długiej batalii wygrał z Nikolozem Basilashvilim 6:3, 6:7(3), 7:6(3).