Paryż: Zwycięstwa rozstawionych

Corić, Sock oraz Schwartzman grają dalej.

Druga część trzeciego dnia turnieju ATP 1000 w Paryżu przebiegała pod dyktando rozstawionych. Swoje spotkania wygrali Borna Corić, Jack Sock oraz Diego Schwartzman. Awans do kolejnej rundy uzyskał również Fabio Fognini, jednak Włoch nie pojawił się nawet na korcie.

Pojawili się natomiast i to jako pierwsi z tego grona Jack Sock oraz Richard Gasquet. Amerykanin broni tutaj punktów za ubiegłoroczne zwycięstwo, ale nic nie wskazywało na to, że zdoła wygrać choćby jedno spotkanie. Udało mu się jednak zaskoczyć Francuza, bardzo dobrze funkcjonowało podanie, a także skuteczność uderzeń z końcowej linii. Po dobrej grze Sock robi krok w kierunku obrony tytułu wygrywając 6:3, 6:3.

Dwóch setów do awansu potrzebował także Borna Corić, który nie miał łatwego zadania z Daniłem Miedwiediewem. Chorwat również nie był faworytem, ale najwyraźniej ma patent na Rosjanina, z którym wygrał po raz czwarty. Tym razem było to bardzo wyrównane spotkanie, ale Corić skorzystał z nadarzających się okazji i zdobywając po jednym „brejku” na set zwyciężył 6:4, 6:4.

Na pełnym dystanse odbyło się z kolei spotkanie Diego Schwartzmana oraz Feliciano Lopeza. Było to bardzo wyrównane starcie, a o jego losach zadecydowały detale i trzeci set. W nim emocji nie zabrakło, a doskonałą okazję zmarnował Hiszpan, który już prowadził 5:4 z przewagą przełamania. Argentyńczykowi udało się jednak odrobić straty i wygrywając 3 gemy z rzędu awansował z wynikiem 6:4, 3:6, 7:5.

Bez gry awansował natomiast Fabio Fognini, który skorzystał na wycofaniu się Martona Fucsovicsa.