Paryż: Kubot i Melo poza turniejem

Porażka Polaka i Brazylijczyka w ćwierćfinale.

Rozstawieni z numerem trzecim Łukasz Kubot i Marcelo Melo na ćwierćfinale zakończyli udział w turnieju ATP 1000 w Paryżu. Polak i Brazylijczyk ulegli w starciu z Marcelem Granollersem i Rajeevem Ramem 1:6, 4:6 w godzinę i 4 minuty.

Łukasz i Marcelo byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, jednak od początku nie spisywali się najlepiej, wręcz bardzo słabo. Aż dwukrotnie stracili podanie, przez co rywale mieli zwycięstwo w pierwszym secie na tacy. Tak też się stało, więc Hiszpan i Amerykanin wygrali 6:1.

Druga odsłona tego spotkania również nie zaczęła się dobrze, gdyż po raz kolejny Kubot i Melo zostali przełamani. Tym razem nie pozwolili odskoczyć rywalom i właściwie w ostatnim momencie odrobili straty na 4:4. Nie był to jednak ich dzień, gdyż po raz kolejny słabo spisali się w polu serwisowym i rywale ustalili wynik drugiej partii na 6:4.