Zwycięska batalia Garbine Muguruzy

Hiszpanka w starciu z Anastasija Sevastovą obroniła 3 piłki meczowe.

W swoim ostatnim spotkaniu fazy grupowej Garbine Muguruza [7] spotkała się w piątek na korcie w Zhuhai z Anastasiją Sevastovą [2]. Pojedynek tych zawodniczek był bardzo zacięty. Obydwie panie bardzo mocno walczyły o półfinał Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai.

Dwukrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych w partii otwierającej to starcie przegrywała 1/4. Zdołała jednak odzyskać straty i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim solidniejsza była półfinalistka US Open 2018. Sevastova wyszła na prowadzenie 1:0 w setach, co mocno nie spodobało się 25-latce.

Sfrustrowana Garbine zdewastowała swoją rakietę, ale nie przeszkodziło jej to, żeby w drugim secie stracić tylko 2 gemy i sprawnie doprowadzić w setach do remisu na po 1. Decydująca partia była bardzo dramatyczna. Anastasija jako pierwsza wypracowała sobie w niej już 3 piłki meczowe.

Muguruza obroniła każdą z nich i o losach tej konfrontacji zadecydowała dodatkowa rozgrywka, w której była liderka rankingu WTA okazała się mocniejsza i to ona pokonała Łotyszkę 6/7 (4), 6/2, 7/6 (1). Dzięki temu zwycięstwu Garbi wchodzi do półfinału tych zmagań (pula nagród $ 2,349,363).