Paryż: Federer w półfinale

Pewne zwycięstwo Szwajcara nad Nishikorim.

Rozstawiony z numerem trzecim Roger Federer bez większych problemów pokonał Keia Nishikoriego w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Paryżu. Szwajcar po godzinie i 21 minutach zwyciężył 6:4, 6:4, dzięki czemu awansował do półfinału, gdzie czeka już Novak Djoković.

Federer był wyraźnym faworytem tego spotkania, lecz od początku obaj prezentowali się bardzo dobrze i skutecznie w polu serwisowym. Wydawało się, że o losach pierwszej partii zadecyduje tie-break, ale Szwajcar wykorzystał jedyną szansę i przełamał Japończyka. Nishikori w kolejnym gemie miał okazję do powrotu, ale z niej nie skorzystał i przegrał pierwszy set 4:6.

W drugim do przełamania doszło już znacznie szybciej, gdyż już w pierwszym gemie popularny „Fedex” objął prowadzenie. Sam prezentował świetną formę serwisową, dzięki czemu bardzo pewnie pięciokrotnie utrzymał podanie, a to pozwoliło na pewne zwycięstwo.