Paryż: Sock nie obroni tytułu

Amerykanina czeka spory spadek w rankingu ATP.

Stało się to, czego po tegorocznych wynikach Jacka Socka trzeba było się spodziewać. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wprawdzie w Paryżu poprawił swoją grę, to i tak nie wystarczyło to do osiągnięcia wręcz nierealnego celu, którym miało być obronienie punktów za zeszłoroczny triumf w imprezie rangi ATP Masters 1000 rozgrywanej w tym mieście. Amerykanin w trzeciej rundzie musiał uznać wyższość Dominica Thiema, przez co czeka go gigantyczny spadek w rankingu ATP.

Sock udanie rozpoczął piątkowe spotkanie i premierową odsłonę zapisał na swoim koncie – później jednak, z każdą kolejną minutą, do głosu dochodził faworyzowany Thiem, który wpierw odrobił straty, a następnie potwierdził swoją wyższość w decydującej partii, przez co ostatecznie triumfował 4:6, 6:3, 6:3. W wyniku porażki Sock w najnowszym notowaniu będzie plasował się poza TOP 100 rankingu ATP, co oznacza, iż nie może być pewny miejsca w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open 2019.

W piątkowym meczu trzeciej rundy z fatalnej strony zaprezentował się Alexander Zverev, który w starciu z Karenem Khachanovem nie nawiązał jakiejkolwiek walki! Poskutkowało to tym, iż Rosjanin potrzebował wyłącznie 68 minut, aby pokonać faworyzowanego rywala 6:1, 6:2.W ćwierćfinale Rolex Paris Masters dojdzie do starcia właśnie Thiema z Khachanovem.