Zhuhai: Barty w finale

Australijka lepsza od Julii Goerges.

Julia Goerges z pewnością nie obroni tytułu WTA Elite Trophy. Reprezentantka Niemiec w półfinale przegrała z Asleigh Barty 6:4, 3:6, 2:6, dzięki czemu to Australijka po godzinie i 49 minutach w dniu jutrzejszym zagra o tytuł imprezy w Zhuhai.

W pierwszym półfinałowym pojedynek próżno było szukać faworytki, co potwierdził też początek meczu. Obie bardzo pewnie spisywały się w polu serwisowym i mogło się wydawać, że o wszystkim zadecyduje tie-break, jednak Barty w końcu nie wytrzymała. Najpierw straciła podanie, by później przegrać pierwszy set.

Goerges była bliższa zatem awansu do finału, zwłaszcza, że w drugiej odsłonie prowadziła 2:1 z przewagą przełamania. W tym jednak momencie dopadł ją mały kryzys, który przerodził się w podwójną stratę serwisu, a chwilę w później seta. W decydującej odsłonie Barty byłą zdecydowanie lepszą zawodniczką, skuteczną w każdej płaszczyźnie, dzięki czemu to ona wyszła zwycięsko z tego starcia.