Paryż: Triumf Khachanova

Niespodziewane zwycięstwo Rosjanina nad Novakiem Djokoviciem.

Niespodziewanym rezultatem zakończyło się finałowe spotkanie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Zwycięzcą paryskiej imprezy zostaje Karen Khachanov, który w decydującym meczu pokonał przyszłego lidera rankingu Novaka Djokovica 7:5, 6:4. Po godzinie i 39 minutach Rosjanin sięgnął po swój 4 tytuł w karierze.

Zdecydowanym faworytem finałowe starcia był oczywiście Novak Djokovic, jednak nie był to dobry w wykonaniu przyszłego numeru jeden. Serb co prawda dobrze rozpoczął ten pojedynek, gdyż prowadził już z przełamaniem 3:1, jednak jego serwis nie funkcjonował na tyle dobrze, by pewnie utrzymać prowadzenie. Khachanov z kolei nie podłamał się po straconym serwisie i szybko odrobił straty, by w końcowej fazie seta powtórzyć ten wyczyn i objąć prowadzenie 1:0.

W drugiej odsłonie napięcie ze strony „Nole” rosły, a paryska publiczność mu nie pomagała. Przeciętna forma w polu serwisowym została ponownie wykorzystana przez Rosjanina, który objął prowadzenie z przewagą „brejka” i w przeciwieństwie do rywala bardzo pewnie potrafił je utrzymać, co dało pierwszy tytuł tej rangi w karierze.

Dla Karena Khachanova był to bardzo udany sezon, po zwycięstwach w Marsylii i Moskwie zdobył tytuł także w Paryżu, co na koniec sezonu da mu awans na 11. pozycję w światowym rankingu.