ATP Next Gen: Dreszczowiec dla Hurkacza!

Polak zachował szansę na wyjście z grupy.

Hubert Hurkacz w środowe popołudnie rozegrał kolejne spotkanie w ramach fazy grupowej turnieju ATP Next Gen Finals odbywającego się w Mediolanie. Reprezentant Polski wprawdzie prowadził 2-0 w setach z Jaume Munar Clarem, to jednak ostatecznie triumf osiągnął po rozegraniu pięciu partii.

Wrocławianin bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i w błyskawicznym tempie potwierdzał swoją wyższość – aż do stanu 2-0 w setach. Wtedy poprawę odnotował jego hiszpański oponent, który dzięki woli walki i praktycznie bezbłędnej grze, zdołał doprowadzić do wyrównania. Taki rozwój sytuacji nie podłamał Hurkacza, który w piątej partii wrócił do dobrej gry. Bardzo szybko uzyskał przełamanie, ale to nie wyjaśniło sytuacji – zły na siebie może być Munar Clar, który przy stanie 1:3 wypracował sobie cztery piłki na przełamanie, ale nie skorzystał z żadnej.

Ostatecznie reprezentant Polski po dwóch godzinach oraz siedmiu minutach rywalizacji triumfował 4:2, 4:2, 2:4, 3:4(5), 4:1. Hurkacz dzięki temu wciąż zachowuje szansę na wyjście z grupy – zadanie czeka go jednak trudne, bo w meczu o awans zmierzy się z największym faworytem zmagań w Mediolanie – Stefanosem Tsitsipasem.