Next Gen: Zwycięstwa faworytów w drugim dniu.

Podsumowanie zmagań drugiego dnia turnieju.

Drugi dzień tegorocznej edycji ATP Next Gen Finals odbył się zdecydowanie po myśli faworytów. Swoje spotkania pewnie wygrali Taylor Fritz, Stefanos Tsitsipas oraz Alex De Minaur, dzięki czemu znacznie zbliżyli się do awansu w swoich grupach.

Po udanym występie Huberta Hurkacza na korcie pojawili się Taylor Fritz oraz reprezentant gospodarzy Liam Caruana. Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco, gdyż pierwszy set zakończył się łatwym zwycięstwem Włocha, jednak wygranie jednej partii to wszystko, na co było go stać. Miał swoje okazje w trzecim secie, ale zmarnował piłki setowe, co wykorzystał Amerykanin wygrywając 1:4, 4:1, 4:3, 4:2.

Niespodzianki nie było także w spotkaniu Stefanosa Tsitsipasa i Francesa Tiafoe, choć był to bardzo wyrównany mecz. Oba pierwsze sety zakończyły się po tie-breakach, które wygrał Grek, a w trzecim secie zdołał już przełamać rywala, dzięki czemu bardzo pewnie zwyciężył 4:3, 4:3, 4:2.

W ostatnim występie tego dnia na korcie zobaczyliśmy Alexa De Minaura i Aleksandra Rublowa, jednak w zasadzie był to mecz do jednej „bramki”. Australijczyk był wyraźnie lepszy i choć Rosjanin wygrał drugi set, to był to jednorazowy zryw. De Minaur z reguły kontrolował grę, dzięki czemu zanotował pewne zwycięstwo 4:1, 3:4, 4:1, 4:2.