Next Gen: De Minaur w finale.

Australijczyk pokonał Jaume Munara w pięciu setach.

Rozstawiony z numerem drugim Alex De Minaur jako pierwszy awansował do finału tegorocznej edycji ATP Next Gen Finals. Australijczyk pokonał Jaume Munara 3:4, 4:1, 4:1, 3:4, 4:2, dzięki czemu po dwóch godzinach i 2 minutach zagra o końcowy triumf w mediolańskiej imprezie.

De Minaur był zdecydowanym faworytem tego meczu, jednak Hiszpan od początku postawił twarde warunki. Po bardzo wyrównanej grze Munar objął prowadzenie po tie-breaku, lecz w kolejnych dwóch partiach grał tylko i wyłącznie „Demon”. Pewne zwycięstwa w drugim i trzecim secie dały mu prowadzenie i choć wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, to rywala było stać na jeszcze jeden zryw.

Dość niespodziewanie Hiszpan zdołał wyrównać stan meczu wygrywając kolejnego tie-breaka, lecz w kolejnym znów musiał uznać wyższość rywala, który prezentował się znacznie stabilnie, dzięki czemu głównie wygrał ten mecz.

Alex De Minaur w finale ATP Next Gen Finals zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem lub Andriejem Rublowem.