Next Gen: Podsumowanie 2. dnia turnieju

Pewne zwycięstwa De Minaura i Rublowa, Munar zaskoczył.

Rywalizacja w fazie grupowej tegorocznej edycji ATP Next Gen Finals już za nami. Do półfinałów awansowali wszyscy, którzy tego dnia odnieśli zwycięstwo. Oprócz Stefanosa Tsitsipasa są to Jaume Munar, Andriej Rublow oraz Alex De Minaur.

Pierwsze spotkanie 3 dnia turnieju to pojedynek Francesa Tiafoe oraz wspomnianego wcześniej Jaume Munara. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był oczywiści Amerykanin, lecz nie był to jego dzień. Popełniał sporo błędów, z czego korzystał Hiszpan. On z kolei grał pewnie i skutecznie, co dało mu niespodziewane zwycięstwo 4:1, 4:3, 4:1.

W drugim pojedynku obyło się już bez niespodzianek. Andriej Rublow był faworytem w starciu z Liamem Caruaną i wywiązał się ze swojego obowiązku, lecz nie było to bardzo łatwe starcie. W pierwszym secie Rosjanin dopiero po 4 piłce setowej zakończył rywalizację w tie-breaka, jednak w kolejnych poszło już zdecydowanie łatwiej wygrywając 4:3, 4:1, 4:2.

Również w trzech setach zakończył się pojedynek pomiędzy Alexem De Minaurem i Taylorem Fritzem. Amerykanin potrzebował zwycięstwo 3:0 lub 3:1 i w zasadzie wszystko układało się po jego myśli, lecz tylko do pewnego momentu. W tie-breaku pierwszego seta zmarnował 5 piłek setowych, co znacznie obniżyło jego morale. W kolejnych partiach nie miał już wiele do powiedzenia i musiał uznać wyższość rywala 3:4, 1:4, 2:4.