Fed Cup: Zwycięstwo Siniakowej

Czeszki prowadzą 2-0 po pierwszym dniu zmagań.

W drugim spotkaniu finałowej rywalizacji pomiędzy Czeszkami i Amerykankami nie doszło do niespodzianki. Katerina Siniakowa okazała się lepsza od Alison Riske 6:3, 7:5, dzięki czemu po godzinie i 41 minutach podwyższyła prowadzenie swojej kadry na 2:0.

Wyraźną faworytką tego starcia była wyżej notowana Czeszka, która dość szybko zdołała przełamać rywalkę i kontrolować przebieg gry. Była wizualnie lepsza, popełniała mniej błędów, co mimo straty serwisu pozwoliło jej na pewne i dość łatwe zwycięstwo w pierwszym secie 6:3.

W drugiej partii emocji było znacznie więcej, a to wszystko za sprawą Amerykanki i jej lepszej gry. W dobrym stylu rozpoczęła odrabianie strat, gdyż prowadziła już 3:1. Znaczny progres gry Alison Riske nie trwał jednak zbyt długo, a po kilku minutach wszystko wróciło do normy, choć o losach drugiego seta decydował tie-break. W nim jednak bez większych emocji triumfowała Siniakowa, która podwyższyła prowadzenie swojej reprezentacji.