Next Gen: Triumf Stefanosa Tsitsipasa

Grek w czterech setach pokonał Alexa De Minaura.

Rozstawiony z numerem pierwszym Stefanos Tsitsipas okazał się najlepszy z całej stawki podczas tegorocznej edycji turnieju ATP Next Gen Finals. W finale pokonał Alexa De Minaura 2:4, 4:1, 4:3, 4:3, dzięki czemu po godzinie i 45 minutach sięgnął po tytuł w mediolańskiej imprezy.

Minimalnym faworytem tego starcia był oczywiście reprezentant Grecji, jednak wiadomo było, że jest to wymarzony finał tego turnieju i zapowiada się świetne widowisko. Od początku po obu zawodnikach było widać duże nerwy, które lepiej opanował De Minaur. Australijczyk przełamał rywala po czym bardzo pewnie wygrał pierwszy set.

W drugiej partii przebieg gry nieco się zmienił, zmotywowany porażką w pierwszej partii Tsitsipas zaczął grać agresywniej, co przynosiło efekty. Przełamanie w drugim gemie zapewniło wyraźną przewagę i szybkie wyrównanie strat. Kolejne sety to już bardzo równa gra, obaj pewnie spisywali się w polu serwisowym, choć Grek miał dwukrotnie szansę na „brejka”. Nie mnie jednak o losach trzeciego i czwartego seta zadecydowały tie-breaki, w których skuteczniejszy był Stefanos, co dało zwycięstwo w całym turnieju.