ATP Finals: Pewny start Djokovicia

Serb w dobrym stylu pokonał Johna Isnera.

Lider światowego rankingu Novak Djoković bardzo pewnie zaprezentował się w swoim pierwszym spotkaniu podczas tegorocznej edycji turnieju ATP Finals w Londynie. Reprezentant Serbii pokonał Johna Isnera 6:4, 6:3, dzięki czemu zaledwie po godzinie i 14 minutach zdobył pierwszy punkt w rywalizacji grupowej.

Popularny „Nole” był zdecydowanym faworytem tego pojedynku, jednak przeciwko takim zawodnikom jak John Isner nie ma z reguły łatwych pojedynków. Dziś było nieco inaczej, gdyż Amerykanin miał duże problemy w polu serwisowym i nie mógł sobie poradzić z konsekwentną grą Serba. Od początku Djoković miał swoje szanse, aż dopiął swego w piątym gemie przełamując rywala. Efektem tego „brejka” było późniejsze zwycięstwo w pierwszym secie 6:4.

Wydawało się, że w drugim secie „Big John” unormował sytuacji jeśli chodzi o serwis. Początkowe gemy bardzo udane z jego strony, co zwiastowało większe emocje, ale był to zaledwie chwilowy przebłysk. Novak zdominował ten mecz i tak też było od 2:3, kiedy to wygrał 4 gemy z rzędu triumfując w całym spotkaniu.