ATP Finals: Zwycięstwo Zvereva

Niemiec pokonał Marina Cilicia w pierwszym spotkaniu grupowym.

Sklasyfikowany na 5. pozycji w światowym rankingu ATP Aleksander Zwieriew dobrze zainaugurował zmagania podczas tegorocznej edycji ATP Finals w Londynie. Reprezentant Niemiec pokonał Marina Cilicia 7:6, 7:6, dzięki czemu po 2 godzinach i 9 minutach zdobył pierwszy punkt w fazie grupowej.

Pierwsze spotkanie tej grupy zapowiadało się bardzo interesująco i wyrównanie, szanse obu tenisistów uznawano za równe, jednak znacznie lepiej w to spotkanie wszedł Chorwat. Szybko objął przewagę przełamania i bardzo pewnie serwował, więc wydawać się mogło, że obejmie prowadzenie. Kiedy jednak serwował na set przytrafił mu się słabszy moment, co od razu wykorzystał Zweriew, który z kolei skorzystał z szansy i po tie-breaku objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania zobaczyliśmy bardzo podobny scenariusz, również to Cilić jako pierwszy dokonał „brejka”, ale równie szybko je oddał, gdyż w kolejnym gemie. Niemiec po raz kolejny doprowadził do tie-breaka, a w nim był zdecydowanie lepszy i w łatwy sposób wypunktował przeciwnika wygrywając całe spotkanie.

W drugim spotkaniu tej grupy zmierzą się lider światowego rankingu Novak Djoković oraz John Isner. Mecz zaplanowano na godzinę 21:0o.