ATP Finals: Anderson zdemolował Nishikoriego

Błyskawiczne zwycięstwo Afrykanera.

Sklasyfikowany na 6. pozycji w światowym rankingu ATP Kevin Anderson zdemolował Keia Nishikoriego w drugim spotkaniu grupowym. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Afrykanera 6:0, 6:1, dzięki czemu zaledwie po godzinie i 6 minutach zdobył 2 punkt w rywalizacji grupowej.

Wydawało się, że po zwycięstwie Japończyka nad Andersonem w Paryżu i po pokonaniu Rogera Federera 2 dni wcześniej, to on będzie faworytem tego spotkania, lecz od początku nie był on sobą i grał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Popełniał wiele błędów, co w bez kompleksów wykorzystał Afrykaner szybko obejmując przewagę. Rosła ona z minuty na minutę, co doprowadziło do tego, że Nishikori „odjechał” na jednym kole.

Przegrana 0:6 nie odmieniła losów meczu i w drugim secie Azjata ciągle nie był w stanie nawiązać równej walki. Anderson znów punktował, dzięki czemu szybko doprowadził do stanu 5:0. W szóstym gemie Nishikori przełamał passę 11 przegranych gemów z rzędu broniąc honoru, lecz to nic nie zmieniło i Kevin pewnie wygrał całe spotkanie.

W drugim spotkaniu tej grupy o pierwsze zwycięstwo powalczą Roger Federer oraz Dominic Thiem. Mecz został zaplanowany na 21:00 polskiego czasu.