ATP Finals: Cilić pokonał Isnera

Chorwat zdobył pierwszy punkt w rywalizacji grupowej.

Sklasyfikowany na 7. pozycji w światowym rankingu Marin Cilić zdobył pierwszy punkt podczas turnieju Nitto ATP Finals w Londynie. W swoim drugim spotkaniu pokonał Johna Isnera 6:7, 6:3, 6:4, dzięki czemu po 2 godzinach i 16 minutach zachował szansę na awans do półfinału.

Spotkanie pomiędzy takimi tenisistami zawsze zapowiada się wyrównanie i nie inaczej było tym razem. Od początku spotkania obaj bardzo pewnie spisywali się w polu serwisowym, dzięki czemu o losach pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. W nim wyraźnie lepszy okazał się John Isner, który objął prowadzenie.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak w drugim secie, kiedy to Cilić zaczął lepiej czytać kierunki serwisu rywala. Najpierw po dwóch kapitalnych returnach zmarnował 2 szanse na przełamanie, ale już w kolejnym serwisowym gemie Amerykanina zdobył „brejka”, po czym pewnie wyrównał stan meczu. Decydująca odsłona pojedynku rozpoczęła się od sekwencji trzech przełamań, co było zaskakujące przy parametrów obu tenisistów. Zdecydowanie lepiej na tym wyszedł Chorwat, który dokonał tej sztuki dwukrotnie. Od tego momentu przy swoim podaniu przegrał zaledwie 3 punkty i w dobrym stylu zakończył pierwszą piłkę meczową.

Trzysetowe zwycięstwo Marina Cilicia nie tylko przedłużyło jego nadzieję na awans do 1/2 finału, ale również skorzystał na tym Novak Djoković, który już w tym momencie awansował do najlepszej „czwórki”.