Drugi punkt Novaka Djokovica

Alexander Zverev był drugim rywalem Serba w Nitto ATP Finals 2018.

W środę pierwsze spotkanie singlowe rozegrali w Londynie Novak Djokovic i Alexander Zverev. Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana. Obydwaj zawodnicy pewnie wygrywali własne gemy serwisowe i szli równo do wyniku na po 4. Wtedy jako pierwszy 2 break-pointy wypracował sobie Niemiec.

21-latek z Hamburga nie zdołał jednak wykorzystać żadnego z nich i to on po chwili został przełamany przez dużo bardziej utytułowanego Djokovica, który po blisko 50 minutach wygrał tego seta 6/4. Druga odsłona była już dużo bardziej jednostronna. Rozkręcony Novak doskonale radził sobie z gorzej grającym Zverevem.

Młodszy o 10 lat Alexander wyraźnie opadł z sił, popełniał zdecydowanie więcej błędów i dlatego musiał uznać wyższość wielokrotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych. Bardzo dobrze dysponowany Novak wygrał z Niemcem w 2 partiach 6/4, 6/1. To drugie zwycięstwo 31-latka nad Saschą.

W ostatniej konfrontacji fazy grupowej lider rankingu ATP zmierzy się z Marinem Cilicem, a Alexander z Johnem Isnerem. Chorwat i Amerykanin jeszcze tego dnia wyjdą na kort w O2 Arena i będą walczyć o pierwszy punkt. Mecz tych panów zaplanowany jest na godzinę 21:00.