Tajpej: Porażka Magdy Fręch

Polka odpadła w pierwszej rundzie.

Turniej WTA Challenger w Tajpei nie był udany dla Magdaleny Fręch, gdyż na pierwszej rundzie zakończy zmagania w tej imprezie. Reprezentantka Polski przegrała 4:6, 3:6 z niżej rozstawioną Eleną Rybakiną w zaledwie godzinę i 5 minut.

Wiadome było, że nie będzie to łatwe spotkanie dla naszej tenisistki, ale od początku gra nie układała się po jej myśli. Szybko straciła serwis i nie potrafiła poradzić sobie z mocną grą rywalki. Co prawda Fręch zdołała odrobić straty, lecz to bardziej dzięki chwilowemu przestoju rywalki niż własnej dobrze grze, ale to jednak nie uchroniło jej przed porażką 4:6.

W drugiej odsłonie nie zmieniło się właściwie nic, to Rosjanka kontrolowała to spotkanie i wszystko zależało od niej. Dużo lepiej serwowała, natomiast Polka grała zbyt pasywnie, co musiało się skończyć przegraną w dwóch setach.