Houston: Majchrzak w ćwierćfinale

Houston: Majchrzak w ćwierćfinale

Reprezentant Polski wygrał kolejne spotkanie.


Kamil Majchrzak aktualnie rozgrywa ostatni turniej w tym sezonie i po jego grze można stwierdzić, iż nie śpieszy mu się na wakacje. Reprezentant Polski w czwartek wygrał kolejny mecz w Houston, dzięki czemu wywalczył awans do ćwierćfinału imprezy rangi ATP Challenger Tour.

Piotrkowianin w drugiej rundzie zmierzył się z Hiszpanem Roberto Ortega-Olmedą. Lepiej to spotkanie rozpoczął właśnie Majchrzak, który stosunkowo szybko wyszedł na prowadzenie z przełamaniem i zdołał je następnie utrzymać. Druga partia należała do Hiszpana, a na dodatek u Polaka zaczynały się pojawiać problemy zdrowotne w postaci kontuzji uda. 22-latek walczył jednak bardzo dzielnie i został za to sowicie wynagrodzony – szybko przełamał podanie rywala w trzeciej odsłonie, a następnie zwiększył prowadzenie, dzięki czemu ostatecznie triumfował 6:3, 4:6, 6:3.

Majchrzak jest już w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego w Houston. Awans do tej fazy sprawił, że 2018 rok na pewno zakończy w TOP 200 rankingu ATP. Polak o awans do kolejnej fazy powalczy z lepszym w starciu Jasona Junga z Enzo Coudaudem.

Maders 2018-11-15 19:46:34
TRANSMISJE