ATP Finals: Djoković z kompletem

Serb bez straty seta awansował do półfinału.

Lider światowego rankingu Novak Djoković bez straty seta awansował do półfinału Nitto ATP Finals w Londynie. W trzecim spotkaniu grupowym pokonał Marina Cilicia 7:6, 6:2 po godzinie i 36 minutach. W jutrzejszym pojedynku 1/2 finału jego rywalem będzie Kevin Anderson.

Przed spotkaniem obaj tenisiści znali już końcowe rezultaty w swojej grupie, Serb miał już zapewniony awans do półfinału, z kolei Chorwat walczył już tylko o honor. Od początku jednak zobaczyliśmy bardzo dobry tenis w wykonaniu obu tenisistów, obaj pewnie serwowali, jednak to Djoković był skuteczniejszy o jedną piłkę w tie-breaku przy podaniu rywala, dzięki czemu zwyciężył 7:6.

Popularny „Nole” serwował w tym meczu kapitalnie, przy własnym podaniu zaledwie 5 punktów, ale na uwagę zasługuje 31 wygranych piłek z rzędu w swoich gemach serwisowych. Z tak dysponowanym Serbem ciężko było walczyć jak równy z równym przez całe spotkanie, dlatego też w drugiej partii Cilić aż dwukrotnie stracił podanie, co spowodowało łatwą porażkę w całym meczu.