Houston: Majchrzak krok od finału

Polak dobrze radzi sobie w amerykańskich zawodach.

Kamil Majchrzak w ostatnim tegorocznym występie bez wątpienia ma spory apetyt na osiągnięcie dobrego rezultatu. Reprezentant Polski w zawodach rangi ATP Challenger Tour rozgrywanych w Houston wygrał kolejny mecz – tym razem okazał się lepszy od wyżej notowanego Jasona Junga, dzięki czemu zameldował się w fazie półfinałowej.

Od samego początku nie była to łatwa przeprawa dla obu zawodników – żaden z nich nie był skory do podjęcia ryzyka, przez co było mało błędów i mało przełamań. Premierowa odsłona zakończyła się tie-breakiem, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Majchrzak. Identyczny byłby drugi set, ale w nim lepszy w dodatkowej rozgrywce okazał się Jung.

Trzeci set był najmniej wyrównany – lepiej wojnę nerwów wytrzymał 22-latek, który w ósmym gemie uzyskał przełamanie, a następnie przypieczętował sobie końcowy triumf 7:6(5), 6:7(2), 6:3. Majchrzak w sobotę powalczy o drugi finał zawodów rangi ATP Challenger Tour w sezonie – na jego drodze stanie lepszy w starciu Thai-Sona Kwiatkowskiego i Johna-Patricka Smith.