Zverev zagra w Londynie o finał

Sascha w półfinale Nitto ATP Finals spotka się na korcie z Rogerem Federerem.

Alexander Zverev o drugi punkt w Nitto ATP Finals walczył w piątek ze sklasyfikowanym na 10. miejscu w rankingu ATP Johnem Isnerem. Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana. Obydwaj tenisiści pewnie wygrywali własne gemy i szli równo do wyniku na po 6.

Do rozstrzygnięcia tej zaciętej odsłony potrzebny był tie-break, w którym górą był Sascha. 21-latek z Hamburga po 48 minutach wyszedł na prowadzenie 7/6 (5). Świetnie dysponowany tego dnia Niemiec w drugiej partii wywalczył sobie w ósmym gemie przewagę przełamania.

Dzięki temu udało mu się wygrać z Johnem w 2 setach 7/6 (5), 6/3. Alexander wygrywał tego dnia bezpośrednio wiele piłek i nie popełniał zbyt wiele błędów. W półfinale mistrzostw kończących sezon Zverev zagra z Rogerem Federerem. Spotkanie tych panów zaplanowane jest na godzinę 15:00.

Sascha jest najmłodszym zawodnikiem od 2009 roku, któremu udało się wejść w ATP Finals do 1/2. Poprzednim razem tej sztuki dokonał Juan Martin del Potro. Argentyńczyk doszedł wtedy aż do finału. Co więcej 21-latek jest także pierwszym Niemcem w półfinale od 2003 roku. Wtedy do 1/2 wszedł Rainer Schuettler.