Londyn: Federer pokonany przez Zvereva

Szwajcar nie zdobędzie w tym sezonie setnego tytułu.

Jako pierwsi półfinał Nitto ATP Finals (pula nagród $8,500,000) rozegrali w sobotę Roger Federer i Alexander Zverev. Zawodnicy w odsłonie otwierającej ten pojedynek bardzo pewnie wygrywali własne gemy. Końcówka należała mimo wszystko do młodszego o 16 lat Niemca.

21-latek z Hamburga docisnął wielokrotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych, bez straty ani jednego punktu wygrał gema przy jego podaniu i po 40 minutach zapisał na swoim koncie pierwszą partię. Drugi set również był wyrównany. Ciut lepszy był jednak cały czas Sascha.

Tym razem do rozstrzygnięcia Roger i Alexander potrzebowali tie-breaka. W nim młodszy z braci Zverev wykorzystał drugą piłkę meczową i zamknął tę konfrontację w 2 setach 7/5, 7/6 (5). Panowie zmierzyli się ze sobą po raz szósty. Dzięki temu zwycięstwu Niemiec wyrównuje bilans w wygranych starciach na po 3.

W swoim pierwszym finale mistrzostw kończących sezon dobrze dysponowany Sascha spotka się na korcie w O2 Arena z Novakiem Djokovicem albo Kevinem Andersonem. Mecz Serba i reprezentanta Afryki Południowej zaplanowany jest na godzinę 21:00. Będzie można śledzić go na żywo w Polsacie Sport Extra.