ATP Finals: Zverev mistrzem

ATP Finals: Zverev mistrzem

Reprezentant Niemiec pokonał Djokovicia w wielkim finale.


Aleksander Zverev triumfatorem Nitto ATP Finals 2018 w Londynie. Reprezentant Niemiec bardzo pewnie pokonał lidera światowego rankingu Novaka Djokovica 6:4, 6:3 po godzinie i 21 minutach, dzięki czemu sprawił wielką niespodziankę sięgając po tytuł.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był oczywiście Novak Djokovic, ale od początku bardzo dojrzale prezentował się Niemiec, który mocno skoncentrowany skupiał głównie uwagę na swoim serwisie. Obaj spisywali się pewnie w polu serwisowym i wydawało się, że w pierwszej partii o wszystkim zadecyduje tie-break, lecz niespodziewanie Zverev zaskoczył Serba. Wykorzystał słabszy moment serwisowy oponenta przy pierwszej okazji przełamując na 5:4. W gemie zamykającym posłał 3 asy z rzędu, po czym zakończył pierwszy set 6:4.

W drugiej odsłonie poziom spotkania nieco spadł, a wszystko zaczęło się od sekwencji trzech przełamań, z czego dwa padły łupem Aleksandra. Serwował on zdecydowanie lepiej i również prezentował się skuteczniej z głębi kortu. Był tenisistą, który był agresywniejszy, co dało mu duże korzyści. Niemiec dojrzał w tym turnieju i pewnie utrzymał koncentrację do samego końca, dzięki czemu sięgnął po tytuł.

Maciej Frukacz 2018-11-18 20:46:14
TRANSMISJE