Nitto ATP Finals: Popis Djokovicia

Nitto ATP Finals: Popis Djokovicia

Serb pewnym krokiem awansował do finału.


Za sprawą sobotnich spotkań rozegranych w londyńskiej O2 Arena poznaliśmy skład finału turnieju kończącego sezon – ATP World Tour Finals. Drugim finalistą obok Alexandra Zvereva jest będący w niesamowitej formie Novak Djoković. Lider rankingu ATP w drugim finale wręcz zmiótł z kortu Kevina Andersona.

Reprezentant Serbii ani przez moment trwania tego spotkania nie stracił kontroli nad tym, co działo się na korcie – w każdym z dwóch setów już na inaugurację uzyskał breaka, co na dobrą sprawę ustawiało późniejszą rywalizację. Andersona natomiast nie było stać na skuteczne przeciwstawienie się Djokoviciowi, który sprawiał wrażenie idealnie zaprogramowanego robota. Lider rankingu ATP wręcz nie popełniał jakichkolwiek błędów, dzięki czemu po zaledwie 77 minutach było po sprawie i triumfował 6:2, 6:2.

Tym samym Djoković po raz siódmy w karierze zagra w meczu, którego stawką będzie triumf w Mistrzostwach ATP – jak dotychczas smak tego sukcesu zaznał czterokrotnie – w 2008 roku oraz w latach 2012-2015. Teraz na jego drodze stanie Alexander Zverev.

Maders 2018-11-18 00:54:56
TRANSMISJE