Andria: Drzewiecki i Walkow w 1/4 finału

Andria: Drzewiecki i Walkow w 1/4 finału

Polacy wygrali pierwszy wspólny mecz w zawodach tej rangi.


Karol Drzewiecki i Szymon Walkow w tym sezonie wraz z innymi partnerami wygrali turnieje rangi ATP Challenger Tour – Drzewiecki z Filipem Polaskiem (Szczecin Open), a Walkow w parze z Mateuszem Kowalczykiem (Poznań Open oraz Sopot Open). Natomiast w środę rozegrali pierwszy wspólny mecz na tym poziomie rozgrywkowym – w Andrii udało im się wyjść z opresji i awansować do ćwierćfinału.

Środowymi rywalami reprezentantów Polski byli Włosi, którzy w turnieju głównym zagrali dzięki dzikiej karcie – Giorgio Ricca oraz Giuseppe Tresca. Zawodnicy gospodarzy nieoczekiwanie dobrze rozpoczęli to spotkanie i gładko triumfowali w premierowej odsłonie. Później jednak wszystko wróciło do „normy” i inicjatywę przejęli biało-czerwoni. Drzewiecki i Walkow wpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie przypieczętowali sobie końcowy triumf w mistrzowskim tie-breaku.

Ostatecznie polscy zawodnicy triumfowali 1:6, 6:3, 10-5, dzięki czemu zwyciężyli w pierwszym wspólnym spotkaniu rozgrywanym w zawodach tej rangi. Była to zarazem ich piąta wygrana w rzędu, bowiem w ubiegłym tygodniu okazali się najlepsi w ITF-ie w Milovicach. Natomiast w Andrii już w czwartek czeka ich mecz o półfinał – na ich drodze staną Luca Margaroli oraz David Vega-Hernandez.

Maders 2018-11-21 22:47:13
TRANSMISJE