Andria: Drzewiecki i Walkow zagrają o tytuł

Andria: Drzewiecki i Walkow zagrają o tytuł

Młodzi Polacy wygrali kolejny mecz.


Karol Drzewiecki i Szymon Walkow nie mają ochoty kończyć tego sezonu. Młodzi polscy debliści bardzo dobrze w tym tygodniu radzą sobie w zawodach rangi ATP Challenger Tour rozgrywanych w Andrii. W piątek wygrali kolejne spotkanie, które dało im awans do finału.

Tym razem na drodze biało-czerwonego duetu stanęli Zdenek Kolar oraz Goncalo Oliveira. Lepszy początek tego spotkania zanotowali właśnie Czech i Portugalczyk, którzy bardzo szybko uzyskali breaka i utrzymali je do samego końca premierowej odsłony. Drugi set miał jednak zupełnie inny przebieg – Drzewiecki oraz Walkow grali coraz lepiej, a przede wszystkim nie mieli problemów z utrzymaniem własnego podania. Na dodatek uzyskali przełamanie i wyrównali stan gry.

Polacy poszli za ciosem także w mistrzowskim tie-breaku, dzięki czemu sięgnęli po końcową wygraną 3:6, 6:3, 10-6. Tym samym po raz pierwszy w historii swoich wspólnych startów wystąpią w finale turnieju rangi ATP Challenger Tour. Ich rywalami będą Marc-Andrea Huesler i David Pel.

Maders 2018-11-23 16:07:27
TRANSMISJE