Davis Cup: Corić daje prowadzenie.

Chorwaci objęli prowadzenie po pierwszym spotkaniu.

W pierwszym spotkaniu tegorocznego finału Pucharu Davisa nie doszło do niespodzianki. Bardzo pewnie pierwszy punkt dla swojej drużyny zdobył Borna Corić wygrywając z Jeremym Chardym 6:2, 7:5, 6:4 po 2 godzinach i 16 minutach, dzięki czemu reprezentacja Chorwacji objęła prowadzenie 1:0 w starciu z Francuzami.

Zdecydowanym faworytem tego starcia był oczywiście Borna Corić, choć wypełniona po brzegi hala w Lille wierzyła w sukces swojego zawodnika. Nie mniej jednak od początku spotkania Chorwat był zdecydowanie lepiej dysponowany, prowadził grę agresywnie i skutecznie, co dało podwójne przełamanie na samym starcie i pewne zwycięstwo 6:2.

Francuz nieco lepiej spisywał się w drugiej odsłonie, mimo problemów w polu serwisowym zdołał prowadzić róną grę i wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break, lecz w ostatnim momencie Corić podkręcił tempo, świetne returnował, co dało „brejka”, a po chwili prowadzenie już 2:0. W trzeciej odsłonie Chorwat miał problemy mięśniowe, wziął nawet przerwę medyczną, jednak to nie spowodowało obniżenia lotów jego gry. Pewnie serwował i skutecznie atakował, dzięki czemu dał swojej ekipie pierwszy, cenny punkt.

Francuzi znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, w drugim spotkaniu tego dnia Jo-Wilfred Tsonga zmierzy się z Marinem Ciliciem i jest to bardzo ważny mecz z punktu widzenia gospodarzy, gdyż ewentualna przegrana bardzo utrudni ich sytuację.