Andria: Drzewiecki i Walkow z tytułem

Polacy sięgają po pierwszy Challengerowy triumf.

Karol Drzewiecki i Szymon Walkow w finale turnieju ATP Challenger Tour w Andrii okazali się lepsi od Marca Hueslera i Davida Pela. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 7:6, 2:6, 11:9, dzięki czemu po godzinie i 42 minutach sięgnęli po pierwszy Challengerowy tytuł w karierze.

Karol i Szymon nie byli faworytami tego spotkania, jednak bardzo dobrze w nie weszli, czego efektem było przełamanie już w drugim gemie. Wydawało się, że pewnie zmierzają ku wygranej w pierwszym secie, ale niespodziewanie rywale straty odrobili, a o wszystkim zadecydował tie-break. W nim Polacy obronili 3 piłki setowe i również za trzecią objęli prowadzenie z wynikiem 12:10.

W drugiej odsłonie meczu dominowali Huesler i Pel wygrywając w bardzo łatwym stylu 6:2 z podwójnym przełamaniem, więc o losach tytułu zadecydował super tie-break. Bardzo równa rywalizacja, po której jako pierwsi szansę na zakończenie meczu mieli Szwajcar i Holender. Polacy zdołali obronić „meczbola”, by wygrać dwa kolejne punkty wygrywając 11:9.