Davis Cup: Chorwacja z tytułem

Davis Cup: Chorwacja z tytułem

Cilić pokonał Lucasa Pouille i zapewnił tytuł swojej reprezentacji.


W czwartym spotkaniu finałowej rywalizacji o tegoroczny triumf w Pucharze Davisa nie doszło do niespodzianki i odwrócenia losów meczu przez Lucasa Pouille. Francuz wyraźnie uległ Marinowi Ciliciowi 6:7, 3:6, 3:6, dzięki czemu Chorwaci sięgnęli po drugi tytuł w swojej historii.

Reprezentant Chorwacji był zdecydowanym faworytem tego starcia i od początku spotkania emanował dużą pewnością siebie, czego do końca nie było widać po Francuzie. Była natomiast wyraźna presja, która nieco paraliżowała jego poczynania. O losach pierwszej partii zadecydował tie-break, ale tam Cilić pokazał się z pewnej strony oddając zaledwie 3 punkty.

Kolejne dwa sety to już wyraźnie większa przewaga tenisisty z Bałkanów. W obu partiach po razie dokonał przełamania i w pełni kontrolował mecz. Pouille robił co mógł, ale nie mógł sobie poradzić z dobrym serwisem rywala i musiał uznać jego wyższość, co spowodowało już pewną porażkę w całej rywalizacji.

Dla Chorwacji jest to drugi triumf w Pucharze Davisa. Wcześniej sięgali po tytuł w 2005 roku, a w 2016 przegrali w finale.

Maciej Frukacz 2018-11-25 15:55:19
TRANSMISJE